Sveti Juraj - Zatoka Kvarner - Chorwacja

Informacje dotyczące Urlop w Sveti Juraj

W naszej ofercie posiadamy 15 rodzajów zakwaterowania w Sveti Juraj.

Niewielka wieś Sveti Juraj ma ok. 1000 mieszkańców i jest oddalona o 9 km od Senj, które jest największym miastem w okolicy. Dzielnice Sveti Juraj: Starigrad, Lukovo Otocko, Lopci, Donja Klada, Azic Lokva, zatoka Zakosa, Plaża w Kalic, Spasovac, Segote, Volarice-Plana.


Informacje ogólne
Wzdłuż kanału Welebit przebiega ten stromy, a jednocześnie wabiący port skalisty, Podgorje, gdzie na długości 30 km znajdują się tylko wioski rybackie. Małe osiedle, Sveti Juraj posiadające port dla łodzi, w płytkiej, dobrze chronionej zatoce, rozciąga się 10 km na południe od starego miasta żeglarskiego Senj. Z powodu krystalicznie czystej wody i swoich żwirowych plaż, Sveti Juraj jest ulubionym celem podróży dla tych, którzy pragną spędzić cichy, spokojny urlop, z dala od ośrodków turystycznych z tłumem wczasowiczów.Wysoki masyw gór Welebit zapewnia wsi wspaniałe, wywierające głębokie wrażenie środowisko. Obok turystyki jest tutaj wciąż jeszcze kontynuowana stara profesja, rybołówstwo. Korzenie wioski rybackiej sięgają wstecz w ten starożytny okres, kiedy powstało Lopsice. Osadę tą zbudowali jeszcze rzymianie, i połączyli ją mostem z leżącą naprzeciw wyspą Lisac. Z biegiem czasu zapadły się zarówno most, jak i miasto; na ich pozostałości można się natknąć jeszcze dzisiaj w morzu. W 12. wieku zakonnicy benedyktyńscy założyli klasztor Sveti Juraj, który dwa wieki później został uzupełniony o kościół Świętego Filipa i Jakuba, wybudowany w stylu gotyckim. Kościół ten zalicza się do najpiękniejszych budowli gotyckich w całym regionie Welebickim. Nazwa miejsca pochodzi od nazwiska jego patrona, Świętego Jerzego, na którego cześć w 1856-roku wybudowany został kościół Sveti Juraj.Spokojne plaże, dziko romantyczna przyroda, wyglądająca na pierwszy rzut oka raczej skalisto, jak również łagodny i w letnich miesiącach odpowiednio przyjemny klimat, wywołują czar prawdziwego wczasowiska. Przy wąskich żwirowych plażach można znakomicie pływać, opalać się, a ponadto wiele małych i cichych zatok oferuje miłośnikom samotności znakomitą możliwość odosobnienia od swoją drogą również spokojnego życia plażowego. Sveti Juraj i jego okolice zapewniają urozmaicone możliwości wycieczek i pieszych wędrówek: wzdłuż skalistego wybrzeża morskiego lub w Welbit, najwyższym i najdłuższym w Chorwacji paśmie górskim znajdują się liczne szlaki pieszych wędrówek, spośród których – w zależności od sprawności i upodobania – każdy znajdzie odpowiednią dla siebie.Sveti Juraj jest też znakomitym punktem wyjściowym dla podróży do Parku Narodowego Welbitu Północnego, który jest najmłodszym obszarem ochrony przyrody Chorwacji. Piesi wycieczkowicze i wspinacze znajdą tutaj taki wspaniały teren, który zaspokoi każdą potrzebę, a poszczególne stopnie trudności też nie pozostawiają wiele do życzenia. Kto woli mniej męczące uczestnictwo, ten w raju dzikich kwiatów Welebickiego Ogrodu Botanicznego – obok wielu innych roślin – może znaleźć nawet i szarotkę alpejską lub gencjanę. Ale naszego spojrzenia nie warto kierować tylko na kwiaty, bo inaczej nie zauważylibyśmy szybujących wysoko w powietrzu orłów i sępów płowych.

Urlop w Sveti Juraj z Adrialin

Tutaj znajdą Państwo niedrogie miejsca noclegowe :

image description

Jeżeli szukają Państwo mieszkania lub domu wypoczynkowego, hotelu, domku na wsi, pensjonatu, pokoju gościnnego lub domku kempingowego w Sveti Juraj lub jeżeli chcą Państwo znaleźć informacje o Sveti Juraj w Zatoka Kvarner, to trafili Państwo na właściwą stronę.

Tutaj znajdą Państwo miejsca noclegowe takie jak: mieszkania i domy wypoczynkowe, domki na wsi, hotele, ośrodki wczasowe, pensjonaty, pokoje gościnne, domki kempingowe, rejsy, jachty i wycieczki. Adrialin ciągle poszerza swoją ofertę wypoczynkową w Chorwacji, Austrii i we Włoszech.

Oferta:
Sveti Juraj Mieszkania wypoczynkowe, Sveti Juraj Domy wypoczynkowe, Sveti Juraj Hotele, Sveti Juraj Kompleksy wypoczynkowe, Sveti Juraj Domy wiejskie, Sveti Juraj Pensjonaty, Sveti Juraj Pokoje gościnne, Sveti Juraj Mobile Homes

Hotel Sveti Juraj

    Niestety nie znaleziono żadnych hoteli w Sveti Juraj.

Mieszkanie wypoczynkowe Sveti Juraj

Ośrodek turystyczny Sveti Juraj

  • Niestety nie znaleziono żadnych ośrodków wypoczynkowych w Sveti Juraj.

Dom wypoczynkowy Sveti Juraj

Sveti Juraj to bardzo dobry wybór do spędzenia urlopu w Chorwacji.