Trogir - Dalmacja - Chorwacja

Informacje dotyczące Urlop w Trogir

W naszej ofercie posiadamy 849 rodzajów zakwaterowania w Trogir.

Miasto Trogir ma ok. 15000 mieszkańców i jest oddalone od Split o ok. 30 km, które jest największym miastem w okolicy. Dzielnice miasta Trogir: Seget Donji, Seget Vranjica, Centrum, Vrsine, Marina, Poljica, Marina, Marina, wyspa Drvenik Veliki (Veli), Marina, Sevid, Wyspa Drvenik Mali, Kasztel Novi, Radosic, Labin Dalmatinski, Primorski Dolac, Trolokve.


Informacje ogólne
Średniowieczny Trogir leży w odległości 25 na zachód od Splitu, i bez jakiejkolwiek przesady można go nazwać miasteczkiem muzeum. Pozostałe w całości stare miasto i liczne osobliwości, oraz dzieła sztuki historii kultury sprawiają, że Trogir jest często odwiedzanym celem podróży przez wczasowiczów i wycieczkowiczów na dalmackim brzegu morskim.

Trogir został założony przez greków w 3 lub 2 wieku przed naszą erą, i pierwotnie otrzymał nazwę „Tragurion”, co przekładano jako „wyspa kóz”. Rzymianie oddzielili kanałem osadę od stałego lądu, która niegdyś rozciągała się na półwyspie, i „Tragurium” stało się ważnym portem handlowym tego regionu. W 11. wieku Trogir otrzymał prawa miejskie i został podniesiony do rangi siedziby biskupiej. Miasto przeżywało okres świetności pomiędzy wiekami 13-16., dzięki znacznej działalności budowlanej. Wrodzy Turkowie skłonili panujących wtedy w Trogirze wenecjan, do obrony miasta przy pomocy olbrzymiej twierdzy. Chociaż wojska Napoleona zburzyły w 1806-roku mury miasta Trogir, to średniowieczne stare miasto jeszcze dzisiaj ukazuje się z niezmienną pięknością tak, że w odwiedzającym wzbudza wrażenie, jakby czas się zatrzymał.

W ścisłym znaczeniu tego słowa najwybitniejszym budynkiem w Trogirze jest ogromny kościół katedralny, który zarazem uznawany jest za najznaczniejsze dzieło sztuki miasta. Rozpoczęty w 1123-roku i skończony dopiero 400 lat później kościół ukazuje efektowną mieszankę stylów, która sięga od stylu romańskiego poprzez barwny gotyk wenecki aż do renesansu. W kościele katedralnym znajduje się także urzekający skarbiec pełen klejnotów. Obok kościoła katedralnego stoi ratusz, którego wenecki styl architektoniczny łatwo można rozpoznać po siedzącym na podwórzowej fontannie skrzydlatym lwie. Naprzeciwko tego znajduje się wieża dzwonnicy miejskiej i logia, która niegdyś służyła jako miejsce posiłków. Z tyłu rozciąga się najstarszy kościół miasta, wybudowana w 9. wieku Bazylika Świętej Barbary. Warte jest także obejrzenia Muzeum Miejskie, z obrazującymi zmienną przeszłość Trogiru wystawionymi interesującymi eksponatami.

Nasza droga prowadzi poprzez przepiękną promenadę palmową do klasztoru Świętego Dominika, który wybudowano w 14. wieku poza murami miasta. Gotycki kościół z okazałym renesansowym nagrobkiem, oraz zbiór dzieł sztuki klasztoru warty jest wycieczki do szacownych ścian. Warto też odwiedzić w południowo zachodniej części starego miasta leżący w pobliżu bramy Świętego Marka fortecę Kamerlengo. Obok wywierających głębokie wrażenie głównych zabytków Trogiru, warto bezwzględnie pochodzić po wielu krętych uliczkach z łukowatymi bramami, które prowadzą do takich terenów, gdzie restauracje i kawiarnie wabią do odpoczynku, a małe sklepiki zachęcają do zakupów.
Zabytki
dzielnica portowa,  Starówka,  historyczne budowle barokowe,  kościoły,  nadbrzeżna promenada
Gastronomia i rozrywka
Bar,  kawiarnia,  dyskoteka,  pizzeria,  restauracja,  lokal z parkietem tanecznym
Zakupy
Sklep rybny,  targ

Urlop w Trogir z Adrialin

Tutaj znajdą Państwo niedrogie miejsca noclegowe :

image description

Jeżeli szukają Państwo mieszkania lub domu wypoczynkowego, hotelu, domku na wsi, pensjonatu, pokoju gościnnego lub domku kempingowego w Trogir lub jeżeli chcą Państwo znaleźć informacje o Trogir w Dalmacja, to trafili Państwo na właściwą stronę.

Tutaj znajdą Państwo miejsca noclegowe takie jak: mieszkania i domy wypoczynkowe, domki na wsi, hotele, ośrodki wczasowe, pensjonaty, pokoje gościnne, domki kempingowe, rejsy, jachty i wycieczki. Adrialin ciągle poszerza swoją ofertę wypoczynkową w Chorwacji, Austrii i we Włoszech.

Oferta:
Trogir Mieszkania wypoczynkowe, Trogir Domy wypoczynkowe, Trogir Hotele, Trogir Kompleksy wypoczynkowe, Trogir Domy wiejskie, Trogir Pensjonaty, Trogir Pokoje gościnne, Trogir Mobile Homes

Trogir to bardzo dobry wybór do spędzenia urlopu w Chorwacji.